Czy dzięki pęsecie można skutecznie pozbyć się kleszczy?

Badania pokazują, że jesteśmy coraz bardziej narażeni na kleszcze. Te istoty nie potrzebują – kolokwialnie pisząc – żadnego zaproszenia, aby dostać się do skóry naszego ciała. W niektórych przypadkach kleszcze wywołują bardzo duże spustoszenie w kontekście prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli już mamy do czynienia z takimi istotami, to konieczne jest jak najszybsze podjęcie właściwych działań. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie kleszczy jest użycie odpowiedniej pęsety. Czy to jednak rzeczywiście najlepsza opcja?

Na początek chcielibyśmy napisać, dlaczego kleszcze są takie groźne. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że takie zwierzątka to w większości nosiciele patogenów groźnych chorób. Wyróżniamy tutaj babeszjozę, kleszczowe zapalenie mózgu, a także boreliozę.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że najlepiej oczywiście zapobiegać niż potem męczyć się z kleszczami. Właśnie dlatego eksperci zalecają stosowanie skutecznych i łatwych w użyciu preparatów ochronnych, które obecnie są bardzo łatwo dostępne. Co jednak mają zrobić osoby, które muszą w tym momencie zmagać się z kleszczami? Nie powinno się zwlekać z podjęciem dobrej decyzji. Bardzo ważne jest to, aby jak najszybciej usunąć ten mały element z własnego ciała. Niestety, Polacy w tym temacie popełniają mnóstwo błędów. Pamiętajcie, że kleszcza nie można wyciągać w sposób nieprzemyślany itp. Jakie są najczęstsze popełniane błędy? Między innymi kleszcza nie powinno się pod żadnym pozorem wyciągać gołymi palcami. Nie można go także zgniatać w ciele, wyciskać, przypalać lub wydłubywać rozgrzanym drutem. Tak samo nie powinno się smarować zainfekowanego miejsca olejem, masłem, alkoholem itp.

Najlepiej po prostu zastosować odpowiednie narzędzie Kick The Tick®. Pamiętajcie, że zwykła pęseta też może być nieodpowiednia. Wszystko dlatego, że wystarczy jeden nie do końca dokładny ruch, żeby doszło do rozerwania kleszcza. Niestety, to powoduje, iż skutki mogą być opłakane. Odpowiednie narzędzie Kick The Tick® to przyrząd, który został wyposażony w dwie różnorodne końcówki. Są one perfekcyjnie dopasowane do rozmiaru pasożyta. Wykonanie tego zadania dla nikogo nie stanowi żadnego problemu. Przy pomocy narzędzia łatwo można uchwycić kleszcza tuż przy samej skórze. Następnie należy wykonać błyskawiczny ruch ku górze, aby efektywnie pozbyć się problemu. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że opisywane narzędzie może być stosowane nie tylko w przypadku dorosłych lub dzieci. Przy jego pomocy można również usuwać kleszcze u zwierząt itp. Ewentualnie można zastosować Kick The Tick® expert. To zestaw, który zawiera dodatkowo specjalny preparat, który zamraża kleszcza.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/peseta-do-kleszczy-czy-to-dobry-sposob-na-pozbycie-sie-pasozyta/