JAKI REGAŁ MAGAZYNOWY WYBRAĆ?

Tajemnicą nie jest, iż regały magazynowe stanowią wyposażenie każdego magazynu, sklepowego zaplecza czy też garażu, warsztatu albo pracowniczej hali. Pozwalają wykorzystać przestrzeń pomieszczeń i przy okazji wszystko sprawnie zorganizować. Na co zwrócić uwagę, wybierając regał do swojego pracowniczego wnętrza?

  • materiał z którego został wykonany – chyba nikogo nie zdziwi fakt, że najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe na przeciążenia są regały metalowe. Ważne jest też to, że są stabilne, a więc, mamy pewność, że się nie przewrócą.
  • rozmiar półek jest regulowany – bez problemu można dostosować wysokość konkretnej półki do przedmiotów, jakie na nich układamy. Dzięki temu, oszczędzamy przestrzeń regału i modyfikujemy go dowolnie, w zależności od potrzeb. Oczywiście, na rynku są też modele ze stale wmocowanymi półkami, ale wiedz, że nie każdy sprzęt się na nich zmieści, a część powierzchni regału, może zostać zmarnowana.
  • nośność półek waha się w granicach 90-200 kg, więc sam decydujesz, o tym, jakie towary na nim układasz i kupujesz regał, w pełni kompatybilny z Twoją pracą.
  • dostępne są modele z szufladkami i skrzynkami, w których możesz przetrzymywać drobne elementy typu śrubki, gwoździe, nakrętki. Już teraz masz gwarancję, że nie zginą! Zastanów się, jakie konkretnie przedmioty chciałbyś umieścić w takowym regale. Odradzamy pomysły, by układać na nich osobne, tekturowe pudełka z niewielkimi akcesoriami – w garażu nietrudno je przewrócić i zgubić!
  • wszystkie regały są łatwe w montażu. Z dziecinną łatwością, złożysz je samodzielnie i szybko!
  • są wygodne w użytkowaniu i znakomicie organizują przestrzeń. Od teraz koniec z nieporęcznymi szafami! Wszystko masz na wierzchu, na wyciągnięcie dłoni! Niczego nie musisz szukać i marnować czasu w pracy!
  • z łatwością sięgniesz po każde narzędzie! Co ważne, nie trzeba się schylać, wystarczy dobrze poukładać najpotrzebniejszy sprzęt!
  • dostępne są regały na kółkach, jednakże, te nie są wykonane z metalu, lecz z plastiku, z uwagi na ciężar. Jeśli, regał potrzebny jest do przechowywania drobnych części, warto zastanowić się nad jego zakupem. Wiedz, jednak, że takowy regał nie będzie wystarczająco trwały i uderzenia może nie wytrzymać! Ma jednak swoje plusy – z łatwością go przestawisz, przeniesiesz, czasami można je nawet i złożyć. Ponieważ, są przezroczyste, śmiało możesz zaaplikować do wnętrza szufladek różnego rodzaju gwoździe, gwoździki, śrubki – nie będziesz musiał niczego przeszukiwać, bo dzięki takiej właściwości, od razu zobaczysz co jest w środku.

Katalog i pomoc doradcy w wyborze regałów magazynowych: http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1