Meble na indywidualne zamówienie – alternatywa doskonała ?

Meble wykonywane na zamówienie to już dużą część rynku. Jeszcze kilka lat temu taka forma nieśmiało konkurowała z gotowymi wyrobami. Bardzo dobre opinie oraz duża wygoda i świadomość klientów sprawiły, że coraz więcej z nich decyduje się wykonywać meble według własnych wytycznych. Czym jest usługa wykonywania mebli na zamówienie ? Czy warto ją wybrać ? Jakie niesie ze sobą korzyści ? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Meble na zamówienie — na czym to polega ?

Z tematem indywidualnego wykonywania mebli na zlecenie kojarzą nam się najczęściej „kuchnie na wymiar”. Jest to połowicznie dobre skojarzenie, gdyż oprócz samego wymiaru meble na zamówienie oferują także możliwość wyboru koloru czy materiału, z jakich zostaną wykonane. Usługa wykonywania mebli na zamówienie to znacznie więcej niż tylko zamówienie konkretnych wymiarów. To kompleksowa propozycja wyspecjalizowanych firm. Oferują one składającemu zamówienie możliwość przedstawienia własnego projektu, wyboru odcieni i drewna, z jakiego zostanie wykonany dany mebel.

Co oferuje rynek ?

Rynek pod tym względem oferuje bardzo wiele możliwości. Istnieje już wiele firm, które trudnią się tym zajęciem. Duża konkurencja powoduje korzystne oferty dla klientów oraz bardzo indywidualne podejście. Jeśli wybierzemy już najlepszą naszym zdaniem firmę, to otrzymamy ogromny wachlarz możliwości. Oprócz samej usługi wykonania indywidualnych mebli firmy takie zapewniają ich transport i montaż. Za dodatkową opłatą można wykupić serwis czy doradztwo profesjonalnego projektanta wnętrz. Jakość oferowana przez takie firmy stoi na bardzo wysokim poziomie. Jak każda rzecz wykonywana na indywidualne zamówienie tak i meble są otoczone specjalną opieką a materiały i wykonanie jest bardzo solidne.

Kiedy najlepiej sprawdzą się meble na zamówienie ?

Meble robione na indywidualne zamówienie najlepiej spisują się w kilku sytuacjach. Pierwsza z nich są oryginalne wnętrza, do których trudno dobrać dodatki. Następną sytuacją jest chęć wyrażenia siebie i posiadania oryginalnych mebli, a nie sztampowych konstrukcji. Ostatnim i najbardziej pragmatycznym powodem, dla którego można zdecydować się na taki krok, jest rozwijanie obecnie posiadanej już kolekcji. Czasami nie ma możliwości dokupienia podobnych egzemplarzy. Jeśli właściciel domu nie chce psuć ogólnego wizerunku niepasującymi nowymi meblami, może zamówić stworzenie czegoś podobnego na zamówienie.

Czas i cena

Koszty i długość oczekiwania to jedne z głównych kryteriów, jakie towarzyszą decyzji o zamówieniu takiej usługi. Meble na indywidualne zamówienie są droższe od tych dostępnych w supermarketach czy sklepach meblowych. Ceny są zróżnicowane i zależą od wielu czynników takich jak materiał wykonania, trudność projektu czy wielkość mebla. Te najtańsze opcje nie powinny jednak być droższe niż kilkanaście — kilkadziesiąt procent od podobnych konstrukcji dostępnych w sklepie. Czas, jaki potrzeba na wykonanie takiego zamówienia jest również zależny od ilości zamówień, które firma już przyjęła czy posiadanego sprzętu. Samo wykonanie standardowego mebla nie powinno zająć dłużej niż kilka dni.

Zobacz więcej:

Zestawy narożne skórzane na zamówienie

Ściany tapicerowane na wymiar