Projektowanie loga nie musi trudne

Projektowanie znaku graficznego niekoniecznie jest czymś trudnym i nie musi być domeną wyłącznie profesjonalistów. Każdy może może zacząć projektowanie loga samodzielnie, wystarczy tylko sięgnąć po swoje chęci i pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, dobre logo powinno być charakterystyczne i zwracać na siebie uwagę, po spojrzeniu na które, wszyscy będą wiedzieć jakiej marki dotyczy.

Po drugie, logo powinno być wykonane ładnie i prezentować się estetycznie, dlatego uruchomić trzeba swoje umiejętności plastyczne.

Po trzecie, logo powinno być wyraźnie widoczne na swoim tle. Czytelne powinno być na wszystkich elementach związanych z daną firmą, np. strona internetowa, wizytówki, długopis.

Po czwarte, grafika kojarzyć ma się pozytywnie. Składa się na to kształt i kolorystyka. Pozytywne skojarzenia pozwolą na przyciągnięcie większej ilości osób.

Po piąte, tematykę logo należy dostosować pod branżę, w której trudni się przedsiębiorstwo. Nietrafiony temat może odbić się czkawką.

Po szóste, logo powinno łatwo zapadać w pamięć, jest to jedna z najważniejszych cech. Warto zwrócić uwagę na to, że bardziej skomplikowane logo będzie trudniej zapamiętać, a te wykonane w prostym stylu, od razu zapewni sobie miejsce w pamięci większości osób.

Po siódme i ostatnie, raz zrobione logo powinno już tak pozostać, bez zbędnych modyfikacji, ponieważ ułatwia to identyfikację z daną marką. Każda zmiana, nawet ta najmniejsza, może przynieść zły skutek. Dlatego warto zadbać o logo, które będzie służyło firmie przez długie lata, bez konieczności restylizowania go.