Samochód BMW i3

BMW i3 jest to samochód osobowy, który zaliczany jest do segmentu B. Auto działa na elektrycznie. Z pewnością warty uwagi jest fakt, iż według danych Instytutu SAMAR jest to najchętniej oraz najczęściej kupowane auto elektryczne w Polsce. Model pierwszy raz został zaprezentowany w 2011 roku, jednak jego produkcja ruszyła dopiero dwa lata później, czyli w 2013 roku. BMw i3 produkowany jest aż po dzień dzisiejszy i cały czas się on ogromną popularnością. Projektant, który zaprojektował ten model nazywa się Richard Kim. Nieodmiennie, model produkowany jest cały czas w Niemczech, w miejscowości Lipsk. Ten model jest to 5-drzwiowy hatchback.
Z całą pewnością, warty uwagi jest fakt, iż firma BMW już w marcu 2013 roku, posiadała ponad kilkaset zamówień z wpłaconymi już zaliczkami na model jakim jest BMW i3. Produkcja seryjna oraz sprzedaż tego modelu, rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku, z kolei w październiku, na ten model było już ponad osiem tysięcy rezerwacji. Z kolei, plany na rok 2014 wynosiły już dziesięć tysięcy sztuk. Jednak wobec coraz to większego zainteresowania tym konkretnym modelem, w kwietniu 2014 roku, po wyprodukowaniu około pięciu tysięcy sztuk, podjęto decyzję o zwiększeniu produkcji do dwudziestu tysięcy sztuk rocznie. Nikogo tak naprawdę nie dziwi zainteresowanie tym samochodem, gdyż charakteryzuje się on naprawdę wspaniałymi parametrami. Jego wygląd również robi ogromne wrażenie na wielu osobach. Bmw i3 może pomieścić maksymalnie cztery osoby, czyli dwie z przodu oraz dwie z tyłu. Wymiary auta są następujące:

długość wynosi 3999 mm,
szerokość wynosi 1775 mm,
wysokość wynosi 1578 mm,
rozstaw osi wynosi 2570 mm.

Warto wiedzieć, iż dzięki zastosowaniu elementów wykonanych z włókien węglowych, można było obniżyć masę tego pojazdu o około 250 do nawet 300 kilogramów w stosunku do innych samochodów elektrycznych, charakteryzujących się podobnymi rozmiarami. Ten model, napędzany jest silnikiem elektrycznym. Generuje on moc równą 125 kW, czyli wynosi to 170 koni mechanicznych. Z kolei, maksymalny moment obrotowy tego samochodu osobowego wynosi 250 Nm. Warty uwagi jest fakt, iż ten samochód osobowy na jednym, pełnym ładowaniu może przejechać od około stu trzydziestu do nawet stu sześćdziesięciu kilometrów. Z kolei, pełna ładowanie tego modelu trwa około ośmiu godzin. Jednak warto wiedzieć, iż za dodatkową opłatą można skrócić czas ładowania tego samochodu osobowego do nawet czterech godzin. W ramach dodatkowej opcji, można zamówić specjalny dwucylindrowy silnik benzynowy o pojemności 647 centymetrów sześciennych  i mocy 28 kW/38 KM. Te parametry zwiększają zasięg pojazdu do około nawet trzystu kilometrów.
Ten model auta nie jest wyposażony w środkowy słupek i dzięki temu, drzwi auta otwierają się przeciwstawnie. Wnętrze modelu posiada recyklingowane oraz całkiem ekologiczne surowce. Jest to między innymi plastik z butelek PET, włókno hibiskusa oraz wełna. Warty jest również uwagi fakt, iż skóra pokrywająca fotele jest specjalnie garbowana przy pomocy naturalnej oliwy.

Na temat BMW przeczytasz też:

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane-do-odbioru/BMW-Serii-6-Gran-Coup%C3%A9-640d-xDrive-Czarny,2y3zW52rQyIePJ6Zh49NzC

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/kontakt