Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480: poznaj najistotniejsze fakty
Bardzo dużo pochlebnych recenzji zbiera właśnie ten model sterownika. Co warto o nim wiedzieć? Jakie ma on najważniejsze cechy i funkcje?
Ten sterownik to nowa propozycja od marki Allen-Bradley. Jest to zaś czołowy producent w tym sektorze, który gwarantuje pieczołowite wykonanie, dużą funkcjonalność oraz atrakcyjne warunki finansowe. Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 (oraz wiele innych) posiada zaś w swojej ofercie firma RAControls z Katowic. Jest to doświadczony, rekomendowany podmiot, który nie tylko sprzedaje takie urządzenia, ale również pomaga w czasie wykonywania zakupów.
Warto zaznaczyć, że sterownik CompactLogix 5480 łączy w sobie funkcje sterowania Logix i funkcje obliczeniowe systemu Windows (w ramach tylko jednej platformy). Co ważne, w czasie tworzenia i uruchamiania aplikacji pozwala to zredukować koszty i tak samo ograniczyć liczbę urządzeń, która jest niezbędna do stworzenia odpowiedniej aplikacji.
Dodatkowo sterowniki z linii CompactLogix są uniwersalne. Wszak obsługują aplikacje przygotowane pod system Windows, które mogą wykonywać rozmaite zadania (dotyczące analityki, zbierania danych, czy obliczeń predykcyjnych).
Opisywany dzisiaj model jest pieczołowicie programowany z poziomu narzędzia Studio 5000 Logix Designer. Bardzo dobrze nadaje się pod kątem średnich i dużych aplikacji. A szczególnie takich, które wymagają wysokiej wydajności. Poza tym ten model nadaje się do szybkiego obrabiania dużej ilości danych pod względem Edge Computing. Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 umożliwia obsługiwanie szybkich wejść/wyjść, sterowanie ruchem, czy przyłączenie do sieci o topologii pierścienia (liniowej) lub gwiazdy. Nie można zapominać o trzech wbudowanych portach Gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Pozwalają one na szybką komunikację, obsługę wejść/wyjść i sterowanie ruchem. To nie wszystko. Dwa porty są konfigurowalne. Dla nich nie ma żadnego problemu obsługa podwójnego adresu IP lub architektury DLR. Na dodatek ten sterownik posiada zintegrowany DisplayPort. To pozwala go łatwo i szybko podłączyć do monitora przemysłowego o wysokiej rozdzielczości. Tymczasem dwa porty USB 3.0 gwarantują szybką komunikację z urządzeniami peryferyjnymi systemu operacyjnego. Nie można zapominać o wysokim poziomie cyberbezpieczeństwa. Poznaj więcej faktów na temat tego zagadnienia na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480-2/.
Sterowniki z tej serii nie tylko odpowiadają za sterowanie urządzeniami automatyki. Dodatkowo ich zadaniem jest gromadzenie danych maszynowych (z możliwością ich podglądu przez pracowników). Na skutek tego operatorzy uzyskują dostęp do ważnych informacji i są w stanie podejmować odpowiednie decyzje oraz w razie czego reagować na ewentualne komplikacje. Co ważne, dane są gromadzone w czasie rzeczywistym (na poziomie maszyny). Z kolei na skutek integracji z aplikacjami Windows nie ma konieczności używania dodatkowego komputera służącego do obsługiwania sterownika. Warto zaznaczyć, że modele z tej serii mogą jednocześnie sterować do 150 osiami ruchu. Na skutek tego sprawdzają się np. w technologii pakowania, czy drukowania itp.